Registr dlužníků jak to sním je ?

Registr dlužníků jak to sním je ?


Stalo se Vám, že jste přišli do banky a žádali jste o půjčku, či úvěr a nakonec Vám nebyla půjčka schválena? V posledních letech se to stává velkému počtu klientů. Banky nahlíží právě do registru dlužníků a mnoho zvás je právě v registrech zapsáno. Do registru se zapisují klienti, kteří měli v minulosti, či v současnosti problém splácat některé ze závazků. Nejčastěji to bývají právě půjčky, nezaplacené platby za operátora a mnohé další.  Mnozí z Vás se často ptají, co jsou registry dlužníků kolik jich je a jaký mají význam?


Chcete však přeci jen půjčit i přesto, že jste zapsání v registru dlužníků? Na našem portálu půjček je to možné zkuste: Půjčky bez registru a poplatku, Půjčky bez ručitele či Půjčky na směnku.
Bankovní registr klientských informací (BRKI)
Existuje od roku 2002. Jeho prostřednictvím si české banky vyměňují informace o bonitě a důvěryhodnosti svých klientů.

Aktuální uživatelé BRKI:
Česká spořitelna, Československá obchodní banka, GE Money Bank, HVB Bank Czech Republic, Komerční banka, Živnostenská banka, Raiffeisenbank, eBanka, Hypoteční banka, Citibank, Českomoravská stavební spořitelna, Stavební spořitelna České spořitelny, Wüstenrot - stavební spořitelna, BAWAG Bank CZ, Wüstenrot hypoteční banka, Raiffeisen stavební spořitelna, HYPO stavební spořitelna, Modrá pyramida stavební spořitelna, Volksbank CZ a Oberbank AG pobočka Česká republika.
Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
Existuje od roku 2004. Slouží ke vzájemnému informování věřitelských subjektů o údajích vypovídajících o bonitě, důvěryhodnosti a platební morálce jejich klientů.

Aktuální uživatelé BRKI
ČSOB Leasing, GE Money Auto, GE Money Multiservis, CAC LEASING, SantanderConsumer Finance, ŠkoFIN, s Autoleasing, Leasing České spořitelny, Renault Leasing CZ, D.S. Leasing, Credium, Toyota FinancialServices Czech, PSA Finance Česká republika, s Autoúvěr, S MORAVA Leasing, UNILEASING, D. S. Leasing Full service a Agro leasing J. Hradec.
Úskalí registru dlužníků
Tento problém se týka především zájemců o hypotéku. V úvěrovém registru je vidět limit vašich kreditních karet. Tento limit Vám banky počítají jako možnou splátku, kdy je Váš měsíční příjem snížen o 10% z výše vašich úvěrových limitů z kreditních karet.
Další registry dlužníků
CERD (www.dluznik.cz)
Jedná se o evidenční systém shromažďující informace o subjektech, které včas nebo vůbec neplní své závazky. Systém je pod dohledem státní správy a patří do čtveřice systémů v ČR shromažďující údaje o neplatících subjektech pod dohledem Úřadu pro ochranu osobních údajů. Je rozsahem největším systémem v ČR v orientaci na dlužníky a bývá využíván zejména k:
legálnímu nátlaku na dlužníka své závazky hradit a dále se nepředlužovat
prevenci před rizikovou operací s nebonitním klientem (fakturace, výběrová řízení, zaměstnanecký poměr, atd..)

Tento systém využívají nejen státní instituce - Města a Obce, ale také leasingové společnosti, banky, firmy i živnostníci. V neposlední řadě využívá tento systém také Police ČR. Hlavně v rámci dohledávání nesplacených závazků u osob vyšetřovaných pro podezření z trestné činnosti.

CBCB (www.cbcb.cz)
Společnost CBCB – Czech BankingCreditBureau, a.s. byla založena za účelem provozování Bankovního registru klientských informací, tak aby CBCB mohla být společností, prostřednictvím které se banky budou vzájemně informovat o „… záležitostech, které vypovídají o bonitě a důvěryhodnosti jejich klientů“, jak umožňuje zákon o bankách.
Zákon ustanovil, že banka (banky) má mít ve vlastnictví tuto instituci, a tak v současnosti má společnost pět hlavních akcionářů, kterým jsou nejsilnější banky na českém finančním trhu:
Česká spořitelna, a.s.
Československá obchodní banka, a.s.
GE Money Bank, a.s.
UniCredit Bank Czech Republic, a.s.
Komerční banka, a.s.

LLCB (www.llcb.cz)
Na rozdíl od předchozích dvou registrů je tento nebankovní registr zájmovým sdružením právnických osob, který však vznikl za podobným účelem, a to za účelem zajistit a zprostředkovat informace mezi institucemi tak, aby došlo ke správnému posouzení klientů a nedošlo k problémům, které poplynou z věřitelství. Zakládajícími institucemi tohoto zájmového sdružení jsou:
ČSOB Leasing, a.s.
GE Money Auto, a.s.
GE Money Multiservis, a.s.
UniCredit Leasing CZ, a.s.
SantanderConsumer Finance a.s.
ŠkoFIN s.r.o.
Leasing České spořitelny, a.s.
s Autoleasing, a.s

SOLUS (www.solus.cz)
Druhým nejvýznamnějším zájmovým sdružením právnických osob na poli registrů je právě SOLUS, neboli Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. Jako i ostatní registry, má i tento za úkol snížit potenciální riziko věřitelů a zamezit tak vzniku nedobytných či problémových pohledávek.

Co budete hledat :

Půjčky bez registru a poplatku

Prověřené půjčky našeho portálu

Půjčky na směnku ihned k vyplacení

Vzory smluv-smlouva o půjčce a mnoho dalších

Než si půjčíte, jak nenaletět rady,typy jak nepřijít o své peníze

Inzerujte snámi,přidejte i vy svůj inzerát.


Vaše příspěvky:
Jsem v registru dlužníku a potřebovala jsem půjčku. Nezbylo mi jiné než žádat u nebankovní společnosti. Nakonec jsem celkem ráda, protože mám fajn úrok a výhodné podmínky. Největší výhoda je, že vše jde sjednat online: http://www.smartpujcka.biz/vyhody-smart-pujcky
jana malá
Monika Fecková
Fecková
Hallo, wij zijn een financier, van Frankrijk, van Rouen, dat leningen verstrekt aan geïnteresseerde personen die contact met ons opnemen via e-mail: versololo24@gmail.com
100
Ahoj, Myslíte si nutně potřebují peníze? Vy jste současnou situací v potížích nebo ohrožuje finanční výzvy? Můžeme vám pomoci! Tímto způsobem, dáme vám možnost pořizovat nový vývoj. Jako společnost, cítíme povinnost pomáhat lidem, kteří se snaží dát jim šanci. Každý si zaslouží druhou šanci a protože vláda selže, bude muset přijít od ostatních. Jste v nouzi osobní půjčku, chcete refinancovat, budete potřebovat úvěru na bydlení, půjčky auto, hypoteční úvěr? etc Žádná částka je příliš šílené pro nás i doba splatnosti určí na základě vzájemné dohody. Žádné překvapení, žádné dodatečné náklady, ale jen dohodnuté částky a úrokovou sazbou ve výši 2% a nic jiného. Nečekejte déle a komentovat tento příspěvek a dostat své úvěr dnes v 42hours ...... Uveďte množství a typ úvěru, který chcete půjčit a my vás budeme kontaktovat s veškerou possibilities.CONTACT nás ještě dnes .......... diegomartina650@gmail.com
diegomartina650@gmail.com
We have a direct genuine provider for BG/SBLC specifically for lease, at leasing price of 4+2 of face value, Issuance by HSBC London/Hong Kong or any other AA rated Bank in Europe, Middle East or USA. Contact : Mr. Johnson Hatton Email:johnsonhatton@gmail.com Skype ID: johnson.hatton007 Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved. All inquires to Mr. Johnson Hatton should include the following minimum information so I can quickly address your needs: Complete contact information: What exactly do you need? How long do you need it for? Are you a principal borrower or a broker? Contact me for more details. Johnson Hatton
Johnson Hatton
We have a direct genuine provider for BG/SBLC specifically for lease, at leasing price of 4+2 of face value, Issuance by HSBC London/Hong Kong or any other AA rated Bank in Europe, Middle East or USA. Contact : Mr. Johnson Hatton Email:johnsonhatton@gmail.com Skype ID: johnson.hatton007 Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved. All inquires to Mr. Johnson Hatton should include the following minimum information so I can quickly address your needs: Complete contact information: What exactly do you need? How long do you need it for? Are you a principal borrower or a broker? Contact me for more details. Johnson Hatton
Johnson Hatton
We Facilitate Bank instruments SBLC for Lease and Purchase. Whether you are a new startup, medium or large establishment that needs a financial solution to fund/get your project off the ground or business looking for extra capital to expand your operation,our company renders credible and trusted bank guarantee provider who are willing to fund and give financing solutions that suits your specific business needs. We help you secure and issue sblc and bank guarantee for your trade, projects and investment from top AA rated world Banks like HSBC, Barclays, Dutch Ing Bank, Llyods e.t.c because that’s the best and safest strategy for our clients.e.t.c DESCRIPTION OF INSTRUMENTS 1. Instrument: Funds backed Bank Guarantee(BG) ICC-600 2. Currency : USD/EURO 3. Age of Issue: Fresh Cut 4. Term: One year and One day 5. Contract Amount: United State Dollars/Euros (Buyers Face Value) 6. Price : Buy:32%+1, Lease: 4%+2 7. Subsequent tranches: To be mutually agreed between both parties 8. Issuing Bank: Top RATED world banks like HSBC, Barclays, ING Dutch Bank, Llyods e.t.c 9. Delivery Term: Pre advise MT199 or MT799 first. Followed By SWIFT MT760 10. Payment Term: MT799 & Settlement via MT103 11. Hard Copy: By Bank Bonded Courier Interested Agents,Brokers, Investors and Individual proposing international project funding should contact us for directives.We will be glad to share our working procedures with you upon request. Name: Muhammed Emir Harun Contact Mail :info.financewizardltd@gmail.com
Muhammed Emir Harun
Attention! Attention!! Attention!!!, What is your situation? *Need 100% financing *Can't verify income *Can't verify employment *Recently self employed *Bankruptcy Collections *Credit issues *Accumulated Bills Settlement * Personal Investment Project or Company Investment Projects e.t.c. Apply for a quick and convenient loan to pay off bills and debts, start a new business or refinance your projects and expand your business in this year 2018 at the cheapest interest rate of 1%. For more details email us today via email:(bdsfn.com@gmail.com) Email : bdsfn.com@gmail.com Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com Best Regards. Mrs.Carol Anderson Attention! Attention!! Attention!!!, What is your situation? *Need 100% financing *Can't verify income *Can't verify employment *Recently self employed *Bankruptcy Collections *Credit issues *Accumulated Bills Settlement * Personal Investment Project or Company Investment Projects e.t.c. Apply for a quick and convenient loan to pay off bills and debts, start a new business or refinance your projects and expand your business in this year 2018 at the cheapest interest rate of 1%. For more details email us today via email:(bdsfn.com@gmail.com) Email : bdsfn.com@gmail.com Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com Best Regards. Mrs.Carol Anderson
bdsfn.com@gmail.com
Poděkujte nám za tento článek a sdílejte ho prosím dále.

Přidat vlastní komentář:
text
Podpis:
5+2=