Pořizujete nový vůz? Finanční nebo operativní leasing?

Pořizujete nový vůz? Finanční nebo operativní leasing?

auta - operativni leasing

Operativní leasing využívali v české republice do nedávna zpravidla pouze firmy. S postupem času se ale stává velmi lákavým i pro běžné lidi. Jaký je rozdíl mezi operativním a finančním leasingem? Komu se jaký leasing vyplatí a kde se skrývají výhody a nevýhody? To si dnes zodpovíme v tomto článku zaměřeném na leasing nových automobilů.

Operativní leasing – co je to?

Operativní leasing by se dal přirovnat klasické pronájmu, kdy klient automobil nezíská do svého vlastnictví. Zpravidla bývá doba pronájmu kratší než je ekonomická životnost automobilu a po ukončení řádné doby leasingu zůstává vozidlo ve vlastnictví pronajímatele.

Operativní leasing nabízí především přímo samotné automobilky a u nás je aktuálně možno využít těchto značek: Škoda, Volkswagen, Seat, Audi, BMW, Mercedes-Benz, Hyundai, Opel, Ford, Renault, Peugeot a Citroën. Nemusíte spoléhat pouze na automobilky a pokud požadujete větší volnost ve výběru nového vozu, je možno, využít služeb různých leasingových společností. Rozdíl mezi operativním a finančním leasingem

U operativního leasingu hradí klient pravidelné měsíční splátky leasingové společnosti za nájem poskytnutého automobilu na určité období. Po uplynutí smluvního období vrací klient vozidlo leasingové společnosti. Leasingová společnost je po celou dobu majitelem vozidla! Operativním leasingem vám odpadají starosti, ale nikdy se nestanete vlastníkem vozidla.


U finančního leasingu splácí klient pravidelné měsíční splátky leasingové společnosti a po splacení všech splátek se stává vlastníkem automobilu. Leasingová společnost je majitelem vozidla pouze po dobu splácení automobilu klientem

Operativní leasing – ano či ne?

Pojďme si vysvětlit v čem je operativní leasing výhodný přestože se po řádném placení závazků nestanete vlastníky automobilu.

Především jde o to, že operativní leasing se uzavírá na vyrazně kratší období, většinou jde o 24 – 48 měsíců. Vůz si po dobu smlouvy pouze pronajímáte a měsíčně hradíte fixní částku, kdy ta je neměnná. Hlavní výhodou, že neplatíte akontaci, proto si vozidlo můžete půjčit bez jakýchkoliv naspořených peněz. Ve splátkách není celková pořizovací cena vozu, ale promítnut je jen rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou hodnotou automobilu, tedy hodnotou v okamžiku, kdy jej vrátíte zpět leasingové společnosti. Při pořízení vozu na operativní leasing se nemusíte starat o likvidaci případných škodných událostí, pojištění a cenu vozidla po uplynutí smlouvy, vozidlo zůstává leasingové společnosti a ta si sama zprostředkovává další prodej. Navíc máte možnost automobil po uplynutí smlouvy odkoupit za zůstatkovou cenu. Velkou výhodou je, že jezdíte stále novým vozem, kdy vozidlo je v záruce a nemusíte se starat o případné poruchy spojené s užíváním automobilu.

Mezi nevýhody operativního leasingu patří především to, že leasingové společnosti často stanoví počet kilometrů, které může nájemce s vozidlem po dobu trvání operativního leasingu ujet. Často se jedná o 20 000 kilometrů za 12 měsíců, respektive 40 000 kilometrů za 24 měsíců. V případě překročení povolených kilometrů je účtována pokuta, ta se pohybuje okolo 1,5kč za každý ujetý kilometr nad stanovený limit.

Mezi další nevýhody patří, že bez schválení leasingové společnosti si nesmíte vůz jakkoliv upravovat, ať už jde o zásah do interiéru, či exteriéru. Vozidlo také nesmí řídit jiná osoba než ta, co je uvedena jako nájemník ve smlouvě. Smlouva bývá rozšířena také o rodinné příslušníky nájemníka, ale pokud automobil chce řídit cizí osoba, musíte o to nejdříve leasingovou společnost požádat a ta musí váš požadavek schválit.

Obsah měsíčních splátek?

Jak již bylo hovořeno, měsíční splátky obsahují rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou cenu automobilu. V částkách je také zahrnuto povinné a havarijní pojištění, kdy jeho cena se odvíjí podle výše spoluúčasti. Splátky se dělí většinou do těchto dvou uvedených příkladů:

Základní varianta:
• pronájem vozu,
• povinné ručení,
• havarijní pojištění,
• případně i připojištění skel.

Komplexní varianta:
• pravidelné servisní prohlídky,
• asistenční služby,
• dálniční známku,
• zimní pneumatiky a jejich přezouvání s uskladněním po celou dobu trvání smlouvy.


Vaše příspěvky:
Potřebujete legit úvěr ??? Naše úvěrové služby jsou rychlé a spolehlivé, jsme schválili půjčky do 3 hodin po aplikaci. Nabízíme půjčky od minimálně € 5.000 maximálně 15 milionů €. Jsme certifikované a vaše soukromí je 100% bezpečný s námi. Můžeme vám pomoci půjčováním vám peníze, začít podnikat nebo rozšířit své stávající podnikání, můžeme půjčit až 15 milionů eur. Napište nám aplikovat: zionloan1@gmail.com
zionloan1@gmail.com
Testimony on how i got my LOAN from fundingloanplc@yahoo.com I'm Isabella Tyson from 1910 N Halsted St Unit 3, Chicago IL60614 USA,, i have been searching for a genuine loan company for the past few months and all i got was bunch of scams who made me to trust them and at the end of the day took my money without giving anything in return, all hope was lost i got confused and frustrated, i find it very difficult to feed my family and vowed never to have anything to do with loan companies on net and went to seek of assistance from a very good friend which i explained all my experience regarding online companies with and said he can help me that he knows of a Godsent and well known company called FUNDING CIRCLE PLC, he stated he just got a loan from them although i was still very unsure about this company due to my past experience but i decided to give it a try and did as i was directed by my friend and applied, i never believed but i tried and to my greatest surprise i received my loan in my bank account within 24 hours, i could not believe that i would stand on my feet financially again. I’m glad I took the risk and applied for the loan and today i'm thanking God that such loan companies still exist and promise to share the good news to people who are in need of financial assistance because the rate of scams on net is getting very serious and i don't want people to fall victim when we still have genuine and Godsent lenders.. You can contact this Godsent company using the information as stated and be a partaker of this great testimony.. Email: fundingloanplc@yahoo.com OR Call/Text +14067326622 thanks
Isabella Tyson
Hi everyone, i am Chloe Raymond am so glade coming back to this great forum to testify about the help i received from Chester Brian. I was in desperate need of a loan in other to be free from debt and financial bondage that was place on me by my ex husband. It was really bad that i have to seek for help from Friends,family and even my bank but on one could assist me because my credit score was really bad. So i was browsing with my computer and saw some testimonies from people Chester Brian assisted with a loan, then i decided to contact him on his email BRIANLOANCOMPANY@YAHOO.COM, then i received a mail from them and i did all that was asked from me. To my greatest surprise they transferred to my account the loan i requested and now i am so happy clearing my debt and have also started a business with the remaining amount to take care of myself and family. If you need a loan do contact the best loan lender of all time Chester Brian on his email: BRIANLOANCOMPANY@YAHOO.COM or Call/Text +1(803) 373-2162
Chloe Raymond
Poděkujte nám za tento článek a sdílejte ho prosím dále.

Přidat vlastní komentář:
text
Podpis:
5+2=