Nesplácím své půjčky, aneb jak z toho ven?

Nesplácím své půjčky, aneb jak z toho ven?

konsolidace

Jak to vše začíná?

Mnozí z nás potřebují půjčit peníze na bydlení, na auto či domácí spotřebiče. Přeci jen si snadno a rychle můžete pořídit všechny věci na jednou. Avšak po utracení peněz nastává splácecí kolotoč. Mnozí neodhadnou množství půjček, které uzavřou a nastává problém se splácením závazků. Pokud nestíháte splácet své závazky, je nutné tento problém řešit ihned od počátku. Rozhodně nedoporučujeme přestat splácet a vyhýbat se komunikaci s věřitelem. Společností od kterých máte půjčené peníze n vás nezapomenou. Hrozí vám vysoké sankce, či v budoucnu exekuce, která není příjemná. Co tedy dělat pokud nestíháte splácet? Možností je několik a o některých si dnes povíme.

Konsolidace půjček

Konsolidace půjček je nejrozšířenější možností, jak bojovat s přemírou půjček. Konsolidace se využívá pro sjednocení všech stávajících půjček v jednu jedinou půjčku. Výsledkem pak bývá, splácení jedné půjčky s delší dobou splácení a tím i nižší splácená částka, dále pak odpadá hrazení všech dalších poplatků za služby spojené s půjčkami. Tím se značně uleví vašemu rozpočtu. Ale i konsolidace má své nevýhody, o kterých si povíme níže. Klient musí počítat s tou skutečností, pokud se mu prodlouží splátkový kalendář, ve výsledku zaplatí za delší dobu více peněz. Konsolidace nebývá schválena každému. V reklamách se konsolidace prezentuje, velmi vyzývavě to a pro každého klienta, který zažádá. Opak je pravdou, při konsolidaci se zjišťuje výše zadlužení, prověřují se registry dlužníků, jak moc jste problémoví a jak často nesplácíte a mnohé další parametry.

Další možností je osobní bankrot. Mnozí klienti, kteří nesplácejí a spoléhají na osobní bankrot, který jim pomůže zbavit se dluhů. Ale tento dluh oddlužení nebývá mnoha klientům schválen, rozhoduje o něm soud a řídí se dle velmi přísných podmínek a kriterií, které musíte splňovat. Podmínky pro získání osobního bankrotu jsou například, doložitelný a dostatečný příjem na splácení, musíte pracovat, váš stávající majetek bude prodán a budou z něj uhrazeny částečně dluhy. O vše se bude starat vás insolvenční správce který vám bude přidělen, splácet budete dle splátkového kalendáře a to po dobu 5 let a to tak, aby jste uhradili alespoň 30 procent dlužné částky. Rozhodnutí soudu klienta chrání před exekutory, věřiteli, úroky se již nenavyšují.