Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

hypotéka

Mnoho z vás se ptá na hypotéky a její rychlost vyřízení, či podmínky, proto jsme pro vás sehnali několik nejdůležitějších informací co se týče rychlosti vyřízení a zejména průběh tohoto kolotoče.Hypotéka je relativně jednoduchá záležitost, nebojte se toho.

Důležité jsou 3 věci – účel, zástava a bonita. Účel nejspíš splňujete – předpokládám vlastní bydlení.
Bonita – neměli byste mít žádný záznam v registru dlužníků. Některé příjmy se neuznávají – např. pokud jste podnikatel a máte jen 1 daňové přiznání, pokud pracujete na dohodu, sociální dávky, diety, … Někde je problém i zaměstnání na dobu určitou, minimálně první rok.
Zástava – odhad bytu stojí až 4 000Kč, trvá cca týden. Většina bank má nějakou zrychlenou a levnější variantu. Musí být možnost byt zapsat jako zástavu – tedy nesmí být např. družstevní a nesmí na něm být jiná zástava (která nebude Vámi vyplacena) nebo dokonce exekuce. Doporučuji minimálně nahlédnout přes internet do katastru nemovitostí co tam najdete. Ve Vašem případě může být rizikem, že odhad bude nižší než kolik potřebujete půjčit.

Náklady na hypotéku jsou – poplatek za vyřízení – různé – u 100%hypotéky klidně i 10 000Kč. Náklady na odhad – max 4 000Kč. Pojištění bytu – cca 2–3000Kč ročně. Poplatky na katastru, ověření podpisů, … odhadem tak 2 000Kč. Měsíčně budete platit za vedení hypotéky minimálně 150Kč.
Budete muset aktivně používat účet banky, která hypotéku poskytuje.

Banka Vám bude nabízet (vnucovat) životní pojištění. Má své výhody i nevýhody. Nevýhody (hlavně vyluky) převažují …

Katastru se nebojte už vůbec. Banka Vám dá zástavní smlouvy, na jedné kopii si necháte ověřit podpis a se vším zajdete na katastr. Tam si něco nechají, neco Vám orazítkují a dají hned a něco Vám do cca měsíce pošlou domů.

Samotný zápis změny vlastníka do katastru je podobný – budete potřebovat nabývací titul – zpravidla kupní smlouvu a vyplníte nějaký jednoduchý formulář. Pomůže Vám realitka nebo právník (vemte si ho, pozor hlavně na daně kde jste ručitelem).

Českou spořitelnu určitě vyzkoušejte – bojuje o klienty a je tam i prostor pro individuální slevy.
Podle odhadu vyzkoušejte i Komerčku. Pokud ale nemáte 15% vlastních prostředků tak o moc lepší než Hypoteční banka nebudou.

Orientačně mně vychází Hypoteční banka cca 4,69%pa, Komerční banka 3,94% – 4,84%, Spořka cca 4,19%.

Taky se můžete obrátit na nezávislého poradce, který má kalkulačky bank a pomůže Vám i s vyřízením podkladů pro úředníka v bance. Služby poradce platí banka, ne Vy.

Zažádat o Americkou hypotéku zde:

Články které by vás mohli zajímat:

Smlouva o půjčce vzor. Jak má vypadat smluva o půjčce?

Oddlužení a konsolidace konsolidujte dokud je čas

Půjčky bez registru a poplatku

Prověřené půjčky našeho portálu

Půjčky na směnku ihned k vyplacení

Vzory smluv-smlouva o půjčce a mnoho dalších

Než si půjčíte, jak nenaletět rady,typy jak nepřijít o své peníze

Inzerujte snámi,přidejte i vy svůj inzerát.

hypotéka oddlužení nebankovní půjčky reklama